Akce a přihlášky

Vytvoření nové Akce s přihláškou

Vytvoří se stejně jako blog, nebo článek. Rozdíl je, že vytvoříte novou " Akci s přihláškou". Po vyplnění všech běžných políček a data konání se vytvoří nová akce a zobrazí se v kalendáři. 

Aby se zobrazila jako příspěvek na první straně, je třeba jí zařadit mezi "Aktuální zprávy". Vybrat lze společně i "Odborné akce", ale pro zobrazení je důležitá první volba. Nová akce se zobrazí úplně nahoře a zůstane tam, poněvadž má v "Možnostech vydání" přednastavenou volbu Přilepit nahoru v seznamu. Toto lze pochopitelně odškrtnout.

Součástí Akce s přihláškou je standardně přihlašovací formulář. Pokud jej nechcete, stačí jej deaktivovat ve volbě "Nastavení přihlášky". Tento formulář je viditelný pouze pro registrované uživatele.

Přihláška uživatele na akci

Registrovaný uživatel se může přihlásit jednoduše tak, že pod článkem - pozvánkou na akci klikne na tlačítko "Přihlásit". Následně je mu odeslán potvrzující email a administrátorovi se objeví mezi přihlášenými. Přihlášený může svoji účast zrušit.

Seznam přihlášek k akcím

Uživatel s patřičným oprávněním může sledovat přihlašování uživatelů v menu Kontakty -> Přihlášky na akce. Lze si zobrazit všechny přihlášené, poslat jim buďto hromadný email s informacemi, nebo každému zvlášť, či zobrazit všechny osobní údaje jednotlivých přihlášených uživatelů. Nastaveno je rovněž emailové upozornění přihlášeným tři dny před počátkem akce. Číslo lze změnit.

Vytvoření nové Akce bez přihlášky

Pokud jen hodláte sdělit členům, že se koná nějaká zajímavá akce,  nepotřebujete, aby se členové přihlašovali, ale rádi byste, aby se termín objevil v kalendáři akcí, můžete použít i obyčejný typ Blog. Pro tento účel jsem přidal vstupní pole pro datum. Pokud jej nevyplníte, bude se typ Blog chovat jak jste zvyklí.