Možné problémy s verzí 8

Oproti verzi Drupalu č.6 došlo u verze 8 k některým změnám, které budu postupně dopisovat podle potřeby.

Zobrazení administračního menu

Při prvním přihlášení je toto menu sbalené. Pro rozbalení je potřeba kliknout na "Správa".

Přidávání nových článků

Nové články se přidávají v Content > Přidat obsah > Článek. U článku jetřeba zaškrtnout některou z rubrik. Zaškrtnutím "Aktuální zprávy" se příspěvek objeví na úvodní straně. Zaškrtnutím "Odborné akce" se příspěvek objeví v Informace > Odborné akce. Zaškrtnout lze obojí.

Soubory

Soubor lze přidat v sekci UPLOAD > Přidat soubor. Po vybrání se soubor okamžitě nahraje. Je možné mu dát název, jinak se zobrazí pod názvem souboru. Aby byl vidět, je nutné zaškrtnout "Zobrazit".

Články a stránky pro registrované uživatele

Jsou tři úrovně oprávnění. U veřejných článků není třeba dělat nic. U článků pro registrované uživatele napište do sekce Štítky "Registrovaní". U článků pro užší vedení napište "Cah".

Rozesílání článků (Věstník)

Toto se u verze 8 liší. Je využíván modul Simplenews, který pracuje s vlastním seznamem přihlášených k odběru. Nyní jsou zaregistrovaní k odběru všichni staří aktivní uživatelé. Při zaregistrování nového má uživatel zaškrtnuto ve svém profilu newsletter ČAH. Uživatel to může zrušit zasílání ve svém profilu, nebo v každém emailu, který mu dojde. Seznam přihlášených najdete pod Uživatelé > záložka Registrovaní.

Odeslání článku probíhá tak, že po napsání a uložení kliknete na záložku Věstník > Send now. Odesílání neproběhne hned, každou hodinu se odešle 20 emailů. Článek nejde odeslat 2x, takže pokud vidíte záložku Věstník, článek dosud nebyl odeslán.

Editace stránek

Využívejte záložku "Upravit", která se objeví u zvoleného článku, pokud jste přihlášen.

Editace a mazání uživatelů

Seznam uživatelů naleznete v administračním menu Uživatelé, nebo v Kontaktech.