FAQ - jak používat stránky CAH

Zde je několik rad pro uživatele, jak používat některé nové funkce na těchto stránkách.

Přihlášený uživatel

Registrovaný uživatel by měl být při prohlížení stránek vždy přihlášen. Nese to s sebou některé podstatné výhody. Běžnému uživateli jsou některé části webu nepřístupné. Zejména tam, kde jsou interní informace a dokumenty ke stažení. Přihlášený uživatel může měnit své vlastní kontaktní a osobní údaje, které slouží pro kontakt za strany ČAH. Prosím, udržujte je aktuální. Přihlášený uživatel se může přihlašovat k odebírání příspěvků přes email a přihlašovat se na akce, pořádané ČAH, mohou mu být posílána různá sdělení aj.

RSS kanály

RSS kanály mají vícero použití. V různých typech prohlížečů se postup liší, ale obecně se po kliknutí na oranžovo-bíly symbol RSS kanálu tento v prohlížeči uloží, a pak, pokud máte zprovozněnou lištu záložek, se zobrazují upozornění na nejnovější články  ČAH. Po kliknutí na jeho název  v kanálu ČAH se článek zobrazí přímo na stránkách ČAH.

Adresa RSS kanálu (např. http://www.cah.cz/test/taxonomy/term/1/0/feed ) se také může  zadat v nastavení  (personalizaci) vyhledávače Seznam. Pokud adresu zadáte do políčka "Vlastní obsah - RSS" a máte jej jako výchozí stranu prohlížeče, budete mít novinky ČAH vždy po ruce.

Oznámení

Slouží k nastavení upozornování emailem na nové příspěvky, nebo změnu stávajících.
Je to alternativa k  používání RSS kanálů. Výchozí nastavení pro každého uživatele je nic nezasílat, ale vše můžete změnit ve svém profilu : Levé menu -> Můj účet -> záložka Oznámení. Zde můžete spravovat, zakládat, mazat, aktivovat nebo deaktivovat  své přihlášky k odebírání příspěvků. Ještě jednoduššeji se můžete přihlašovat tlačítky přímo pod zobrazeným článkem. Přečtěte si ale nejprve následující text, jak to provádět z "Mého účtu". To Vám osvětlí funkci tlačítek.

Máte na výběr  tři možnosti přihlášení se k odebírání obsahu:

  • Kategorie
  • Název příspěvku
  • Typ příspěvku
  • Autor
  • Typ příspěvku a autor

Kategorie použijte, když si přejete sledovat příspěvky zařazené v určité kategorii. Vše na titulní straně je například zařazeno v kategorii "Aktuální zprávy". Podobná je možnost Typ příspěvku, ale s rozdílem, že v případě vybrání typu "Blog" se zobrazí většina zpráv z titulní strany, ale např. bez pozvánek na akce, které jsou typu "Akce". Karegorie proto je pro zasílání zpráv z titulní strany vhodnější.

Název příspěvku použijte, když si přejete sledovat aktualizace  konkrétního přispěvku. V políčku "Název příspěvku" začněte psát slovo, které se objevuje v názvu konkrétního příspěvku a po chvíli se objeví všechny články, které hledání vyhovují. Z nich vyberte požadovaný příspěvek.

Typ příspěvku použijte pokud chcete být informováni o každém novém příspěvku daného typu, nebo jeho změně. Všechny novinky na titulní straně patří do typu "Blog", stálé články do typu "Článek". Ostatní jsou specifičtější a pro sledování se příliš nehodí.

Autor použijte, pokud máte zájem být upozorňováni na příspěvky pouze konkrétního autora. Opět jej vyvoláte, začnete-li psát jeho jméno.

Typ příspěvku a autor použijte, pokud máte zájem být upozorňováni na příspěvky určitého typu konkrétního autora.

Poznámka: výchozí způsob odesílání je "Mail". Jen takto budete vyrozuměni emailem. Volba "Web" uloží oznámení do sekce "Zprávy", kterou najdete jako záložku v "Mém účtu".

Přihláška na akci ČAH

Na akce ČAH, které mají přihlašovací formulář se můžete přihlásit tak, že pod článkem - pozvánkou na akci klikne na tlačítko "Přihlásit". Následně Vám bud odeslán potvrzující email . Svoji účast můžete později v pozvánce na akci také zrušit..