Domů Aktualita Zapište si do diářů – seminář Aktuální otázky v hydrogeologii v Ústí nad Labem

Zapište si do diářů – seminář Aktuální otázky v hydrogeologii v Ústí nad Labem

325
0

Vážené kolegyně, vážení kolegové,

šňůra přednášek na téma studny a vrty po novele stavebního zákona, kterou letos ČAH pořádá v rámci své osvětové aktivity Aktuální otázky v hydrogeologii, má své datum pro Ústecký, Karlovarský a Liberecký kraj. Pro severočeské kolegy nebo ty, kteří nestihli termíny v jiných místech ČR, máme datum 18.9. 2024 a místo konání v kampusu UJEP v Ústí nad Labem.

Od počátku roku 2024 nabyl účinnost nový stavební zákon včetně jeho věcné novely a zákona o jednotném environmentálním stanovisku. Tyto změny se významně dotýkají i stávajícího procesu povolování vodních zdrojů. Letošní seminář se proto bude věnovat z větší části právním důsledkům těchto legislativních změn. Seminář je určený zejména pracovníkům vodoprávních a stavebních úřadů, ostatním představitelům státní správy, a dále též hydrogeologům a projektantům vrtů a studní s cílem osvěty a propagace postupu při správních řízeních spojených s povolováním a budováním vodních zdrojů.

Přihlášku a program najdete v příloze této Aktuality, přihlašování běží přes e-mail našeho místopředsedy Jakuba Průši (jphydrogeo@gmail.com).

Budeme se na Vás těšit!

Výkonná rada ČAH

Pozvánka_a_program_Ústí_ČAH_18.9.2024

AOHG_Usti nad Labem_prihlaska